Produkty

JAK PEELO FUNGUJE?

Včelí vosk, pryskyřice, jojobový i kokosový olej jsou všechno přírodní konzervanty. Vaše jídlo dokáží udržet čerstvé, aniž by se zapařilo – právě díky použité bavlně jsou obaly prodyšné a odvádějí vlhkost. Peelo je tvárný, stačí ho zahřát dlaněmi a přizpůsobí se jakémukoli tvaru jídla nebo misky.

JAK DLOUHO MI OBAL VYDRŽÍ?

Při správné péči může Peelo vydržet až 1 rok. Postupem času se bude mírně vytrácet lepivost, ale i přesto bude uchovávat jídlo čerstvé.

OBARVÍ SE PEELO OD JÍDLA?

Některé potraviny, jako jsou například jahody, červená řepa nebo různé omáčky, můžou obal obarvit, a právě proto pak Peelo získává určitou patinu. Jestli ho chcete udržovat co nejčistší, dejte se do umývání (ve studené nebo vlažné vodě) co nejdříve po použití. Zabarvení se můžete vyhnout také tím, že suroviny s výrazným pigmentem dáte do misky a Peelo použijete jenom na její přikrytí.

JAKÝM POTRAVINÁM SE VYHÝBAT?

Pozor si dávejte hlavně na syrové maso – dejte ho raději do misky a tu přikryjte voskovým ubrouskem. Kromě toho může Peelo hůře snášet ovoce s vyšší kyselostí, například ananas. 

MĚNÍ PEELO VLASTNOSTI PŘI RŮZNÝCH TEPLOTÁCH?

Rozhodně ano! Přírodní suroviny se přirozeně přizpůsobují svému okolí. Peelo bude na dotek jiný podle toho, jestli jste ho právě vyndali ze šuplíku nebo z ledničky. Na jednu věc si ale dávejte pozor. Včelí vosk se roztéká při 60 °C. I když se vám doma rtuť teploměru na takovou teplotu asi nevyšplhá, obalu může uškodit jakýkoli silný zdroj tepla, třeba přímé sluníčko, mikrovlnka nebo myčka nádobí. Vyzkoušeli jsme za vás – nedoporučujeme. ☺ 

PROČ MÁ MŮJ OBAL NEROVNOMĚRNÝ POVRCH NEBO BARVU?

Peelo se vyrábí ručně z přírodních surovin a právě to je odpověď na obě otázky. Barva včelího vosku i pryskyřice se může vlivem různých faktorů lišit. Pryskyřice navíc obsahuje přírodní nečistoty, které však nejsou zdraví škodlivé. Naši voskovou směs důkladně filtrujeme ještě předtím, než v ní obalíme látku. Může se ale stát, že se kousek přírody propašoval právě do vašeho obalu. Nelekejte se a klidně ho používejte, určitě vás nekousne. 

CO S OBALEM, KDYŽ UŽ MOC NELEPÍ A VYPADÁ SMUTNĚ?

Postupem času se lepkavá vosková vrstva opotřebuje a častým umýváním se budou měnit i její vlastnosti.Když uvidíte, že se vosk začal trochu lámat, rozhodně Peelo ještě nevyhazujte! Doma mu můžete jednoduše vrátit původní podobu. Jak na to?

Stačí zapnout troubu na 75 °C a plech vyložit pečicím papírem, aby se nezašpinil a nepřilepil. Položte na něj Peelo a nechte ho odpočívat 3 až 5 minut, dokud se vosková vrstva nerozpustí. Potom ho za dva protilehlé rohy vyndejte a zamávejte s ním ve vzduchu. Za pár vteřin bude skoro jako nový.

CO S VOSKOVÝM OBALEM, KDYŽ DOSLOUŽIL?

Jakmile se Peelo opravdu ocitne na konci svého životního cyklu, můžete ho rozstříhat na malé kousky a hodit do kompostu. Když ho nasříháte na delší pásky, poslouží vám při rozdělávání ohně v krbu nebo na grilovačce.

JAK SE DOZVÍM O NASKLADNĚNÍ VYPRODANÝCH VZORŮ NEBO PRODUKTŮ?

Některé vzory vyrábíme v limitovaném množství, jiné s námi zůstanou déle. Pokud máme vyprodaný ten, který jste si vybrali, napište nám e-mail na info@peelo.store a my vám dáme vědět, jestli plánujeme pokračovat v jeho výrobě.

KDE SE PEELO VYRÁBÍ?

Voskové obaly kompletně navrhujeme a ručně vyrábíme v naší malé dílně v Bratislavě. Žádný dovoz přes půl světa, ale poctivý slovenský produkt.

JE BEZPEČNÉ POUŽÍVAT PEELO NA POTRAVINY?

Samozřejmě! Abychom to měli i černé na bílém, nechali jsme si naše obaly laboratorně otestovat. Úřad veřejného zdravotnictví na Slovensku nám je odsouhlasil a schválil pro přímý styk s potravinami.

VYRÁBATE VOSKOVÉ OBRÚSKY A VČELIE OBALY AJ NA ZAKÁZKU?

Áno, venujeme sa aj zákazkovej výrobe. Viac info nájdete v sekcii zákazková výroba

Objednávky

JAKÝM ZPŮSOBEM U VÁS MŮŽU ZAPLATIT?

Přijímáme platby předem online platební kartou, převodem na účet, přes PayPal nebo na dobírku. Dobírka je zpoplatněna částkou 80 Kč.

MOJE OBJEDNÁVKA PŘIŠLA ZNIČENÁ NEBO NENÍ KOMPLETNÍ. CO MÁM DĚLAT?

Jestli jste právě rozbalili zásilku a zjistili, že v ní něco chybí, prosíme, pošlete nám e-mail na info@peelo.store a nezapomeňte uvést číslo objednávky. Když vám zásilka přišla zničená, zašlete nám fotku s popisem a my vám v obou případech pošleme za produkty náhradu.

CO MÁM DĚLAT, KDYŽ CHCI ZMĚNIT ÚDAJE V OBJEDNÁVCE?

Pokud jsme váš balíček ještě neodeslali, napište nám na info@peelo.store. Jestli už zásilka není na cestě, údaje vám bez problémů změníme. 

Vrácení a výměna

CO KDYŽ CHCI PRODUKTY VRÁTIT?

Rozmysleli jste si to? Nevadí (i když podle nás byste měli dát obalům šanci). Po přijetí objednávky můžete nepoužité produkty do 14 dnů od doručení vrátit a my vám vrátíme částku za produkty, nikoli za dopravu. Zboží ale musí být nepoužité, nerozbalené a v původním stavu. 

OBJEDNAL/A JSEM SI JINÉ BALENÍ NEBO VZOR, NEŽ JSEM CHTĚL/A.

Napište nám na info@peelo.store a vymyslíme, jak vám produkt co nejrychleji vyměnit.

JAK DLOUHO TRVÁ, NEŽ DOSTANU PENÍZE ZA VRÁCENÉ PRODUKTY?

Někdy může trvat až 21 dní, než balíček doputuje zpátky k nám. Hned, jakmile ho dostaneme, ozveme se vám a společně se dohodneme na dalším postupu.