Co je Peelo?

Peelo je voskovaný obal na potraviny vyrobený z certifikované OEKO-TEX® bavlny, z českého a slovenského včelího vosku, přírodní pryskyřice, kokosového a jojobového oleje. Právě díky těmto složkám mohou potraviny „dýchat“. Peelo funguje jako slupka, která je přirozeně chrání tak, jako je tomu i v přírodě.

Je ideální na ovoce, zeleninu, sýry nebo bylinky. Skvěle se přizpůsobí jakémukoli tvaru misky nebo nádoby, a proto je univerzálním parťákem v kuchyni i na cestách.

Pomáhá snižovat spotřebu jednorázových obalů a potravinového odpadu v domácnosti, který často vzniká špatným skladováním.

Co Peelo umí

Chráni jídlo

Peelo zpomaluje přirozený proces osychání potravin a pomáhá snížit plýtvání v domácnosti. Víte, že kvůli špatnému plánování a skladování vyhodíme až třetinu zakoupených potravin?!

Šetří přírodu

Skládá se výhradně z přírodních surovin bez zbytečných chemikálií a to, co si z přírody bere, do ní také vrací.

Trvanlivý

Peelo vám může vydržet až 2 roky a při správné péči se dá jeho životnost ještě více prodloužit.

Kompostovatelný

Na konci svého životního cyklu se vrátí do přírody. Stačí ho rozstříhat na malé kousky a dát do kompostu. Můžete ho použít i na podpal do krbu nebo při letním opékání buřtů.

Ktoré potraviny Peelo zbožňuje?

Sýry

Vysvoboďte sýr z plastu a skladujte ho doma ve voskovém obale. Nezapaří se, bude dýchat a zachová si svoji plnou chuť.

Odřezky ovoce a zeleniny

Použili jste jenom půlku avokáda, cibule nebo okurky a zbytek si odkládáte na zítra? Zabalte zbylý kousek do voskového obalu a nebudete muset odřezávat oschlý konec.

Bylinky

Čerstvé bylinky pečlivě zabalte voskovým obalem a nemusíte se bát, že vám do rána zvadnou.

Pečivo

Použijte Peelo voskované pytlíky nebo XXL ubrousek jako obal na čerstvý chleba. Nezapaří se jako v igelitovém sáčku a svoji křupavou kůrku si zachová i několik dní!

Kvašení

Pečete si domácí kváskové pečivo? Máte rádi vlastní kysané zelí? Obal ze včelího vosku vám pomůže přikrýt těsto nebo zeleninu, která potřebuje ke kvašení trochu vzduchu.

Maso

Peelo se kamarádí s každou šunkovou bagetou i grilovaným kuřecím masem. Jestli maso na grilovačku teprve chystáte a právě jste ho naložili, skladujte ho v misce zakryté voskovým obalem – se syrovým masem se Peelo totiž moc nerozumí.